Сириски медиуми: Соборени израелски ракети над Дамаск

Од:

Сириската противвоздушна одбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија.

Според медиумот, сириските сили собориле „голем број израелски ракети“ испукани врз предградие на Дамаск од израелски воени авиони.

„Израелската агресија беше ограничена на напад врз складиште на аеродром близу Дамаск“, јави телевизијата.

Би можело да ве интересира

Путин и Ердоган разговараа за формирање уставна комисија на Сирија

Нетанјаху и дал одврзани раце на армијата за напади врз ирански цели

Ана Ололовска

Сириската војска ги опколи бунтовниците во покраината Хама

Ана Ололовска

Сирија: Отворен хуманитарен коридор во Идлиб и Хама

Ана Ололовска

Израел го нападнал Ирак со согласност на САД и Русија, тврди арапски весник

Ана Ололовска

Сириските владини сили влегоа во бунтовничкиот град Кан Шејхан во Идлиб

Ана Ололовска