Сириски медиуми: Соборени израелски ракети над Дамаск

Од:

Сириската противвоздушна одбрана собори неколку ракети над Дамаск, јави државната телевизија.

Според медиумот, сириските сили собориле „голем број израелски ракети“ испукани врз предградие на Дамаск од израелски воени авиони.

„Израелската агресија беше ограничена на напад врз складиште на аеродром близу Дамаск“, јави телевизијата.

Би можело да ве интересира

Москва и Анкара тврдат дека во Сирија имало околу 200 случаи на кршење на примирјето

Ана Ололовска

За пет дена нови 38.000 раселени во Сирија

Ердоган ја повика меѓународната заедница во Либија да не ги повтори грешките од Сирија

Ана Ололовска

Палестинската управа повтори дека ја отфрла американската мировна иницијатива

Ана Ололовска

Трамп ќе го објави мировниот план за Блискиот Исток пред посетата на Нетанјаху на САД

Ана Ололовска

Нетанјаху: Не смееме да го заборавиме жртвувањето на поранешниот Советски сојуз

Драган Поповски