Сириски бунтовници тврдат дека погодиле руски хеликоптер

Од:

Сириските бунтовници денеска погодија руски хеликоптер, поради што леталото принудно слетало во сириската провинција Латакија, соопшти Сирискиот центар за мониторинг на човековите права.

dobivaj vesti na viber

– Група сириски бунтовници со американска противтенковска ракета го погодија рускиот хеликоптер, се наведува во соопштението на Центарот. 

Турски воени авиони денеска соборија руски авион, како што тврди Москва, над територијата на Сирија.

Би можело да ве интересира

Седуммина загинати во песочна бура што ги зафати Ирак и Сирија

А1он

Во ракетен напад на сириските милитанти убиени 10 војници, Русите одговорија со воздушни напади

А1он

Европската унија организира донаторска конференција за сириските бегалци

Ана Ололовска

Башар ал Асад во посета на Иран

Ана Ололовска

УНИЦЕФ: Потребна е хуманитарна помош за над 12 милиони сириски деца

Ана Ололовска

Неидентификуван воен авион ракетирал нафтено поле во Сирија

Ана Ололовска

Leave a Comment

15 + 15 =