Синот на Трамп: Украинска ракета падна врз Полска, можеме ли да престанеме да ги вооружуваме?

Од:

Доналд Трамп, 45-тиот американски претседател, кој ја извршуваше функцијата од 2017 до 2021 година, официјално ја поднесе својата кандидатура за следните претседателски избори во САД, кои ќе се одржат во 2024 година.

За 76-годишниот Трамп тоа ќе бидат трети претседателски избори во неговата политичка кариера. Тој победи на првите избори на кои се кандидираше и стана претседател, додека во 2020 година загуби од Џо Бајден, актуелниот претседател на Соединетите Американски Држави.

Кандидатурата на Трамп сигурно ќе ја направи американската политичка сцена уште поинтересна, особено во контекст на војната во Украина и односот на САД со НАТО.

Синот на Трамп, Доналд Трамп Јуниор, на Твитер се прашува дали е време да престане да се испраќаат милијарди во Украина откако украинската ракета падна во Полска.

„Откако украинска ракета го погоди сојузникот на НАТО Полска, можеме ли барем сега да престанеме да трошиме милијарди за нивно вооружување? прашува Доналд Трамп Џуниор.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трамп: Ние сме на работ на третата светска војна

Ана Ололовска

Канаѓанката сакала да го отруе Трамп, и се заканува повеќе од 20 години затвор

Мета ги враќа Фејсбук и Инстаграм профилите на Трамп

Џошуа Кушнер стана побогат од Доналд Трамп

А1он

Трамп и неговите адвокати казнети со речиси еден милион долари за тужба против Клинтон

Ана Ололовска

Трамп побара официјално да се врати на социјалната мрежа

Ана Ололовска