Силно невреме урна шатор во Индија, 14 лица загинаа

Од:

Најмалку 14 лица загинаа, а 50 се повредени денеска кога шатор се урна на религиозна церемонија во Индија.

Индискиот премиер Нарендра Моди на „Твитер“ напиша дека сочувствува со семејствата на загинатите, а на повредените им посака брзо закрепнување.

Несреќата се случила во државата Раџастан, кога за време на хиндуистички обред, шатор се распадна поради невремето.

Би можело да ве интересира

Повторно престрелка помеѓу индиската и пакистанската армија во Кашмир

Ана Ололовска

Најмалку четворица загинати во престрелка помеѓу индиската и пакистанската армија во Кашмир

Индија ја обвинува пакистанската тајна служба дека земјата ја преплавила со лажни пари

Ана Ололовска

Жена во Индија отрула шест роднини заради пари

Ана Ололовска

Шест загинати откако индиските ВВС случајно собориле свој хеликоптер

Ана Ололовска

Во монсунските дождови во Индија загинаа над 1.600 луѓе

Ана Ололовска