ВИДЕО: Силна експлозија во продавница за бели пецива во Париз, има повредени

Неколку луѓе се повредени во експлозија при истекување гас во продавница за бели пецива во Париз. Експлозијата била причинета по пожар во магацин на продавницата.

LIVE from the scene of explosion in central Paris (Part 2)READ MORE: https://on.rt.com/9m69

Posted by RT on Сабота, 12 јануари 2019

Голема материјална штета е предизвикана на околните објекти и на местото на инцидентот се многу возила на пожарникарите и на итната медицинска помош, јавија француски медиуми.

Експлозијата се случува во туристички реон на Париз додека во главниот град има распоредено голем број од силите за безебедност заради новите протести на „Жолтите елеци“.

Би можело да ве интересира

Француско-германскиот предлог за мигранти го прифатиле 14 земји

Ана Ололовска

Пронајдена француската подморница што исчезна пред половина век

ВИДЕО: Летечко такси во Париз, едно патување ќе чини од 30 до 60 евра

Салвини: Не може Франција и Германија сами да ја креираат миграциската политика

Франција и Германија го повикаа Иран да го ослободи британскиот танкер „што е можно поскоро“

Трамп и Макрон телефонски разговараа за Иран и оданочувањето на дигиталните гиганти