Силите на генералот Хафтар бомбардирале турски брод во пристаништето Триполи

Од:

Силите на либискиот генерал Калифа Хафтар тврдат дека во пристаништето Триполи бомбардирале турски брод „полн со оружје и муниција“ .

Портпаролот на Либиската национална армија (ЛНА) соопшти дека нивните сили гаѓале товарен брод што оружјето и муницијата ги превезувале од Турција до пристаништето Триполи, во кое се наоѓа владата што е подржана од ОН, наведува „Раша тудеј“.

Би можело да ве интересира

Драма во Истанбул, лекар од Сараево двапати интервенирал во завеан авион

А1он

ВИДЕО: Снегот ги затвори аеродромот и патиштата во Истанбул

Ана Ололовска

Мешовитиот економски комитет Грција -Турција одржа состанок по пауза од 11 години

А1он

Анкета: Мнозинство Турци не го поддржуваат Ердоган

Ана Ололовска

ВИДЕО: Снегот во Турција предизвика хаос, загинаа најмалку тројца во тешка сообраќајна несреќа

Ана Ололовска

Уапсена новинарка која го навреди Ердоган, и се заканува затвор

Ана Ололовска