Силен земјотрес регистриран на Курилски Острови

Од:

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран на руските Курилски Острови.

Епицентатот на земјотресот бил на 201 километар од градот Северо-Курилск, на длабочина од 40 километри.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Би можело да ве интересира

Пекинг и Москва заеднички го осудија американскиот самит на кој не се поканети

Ана Ололовска

Расте бројот на загинати во несреќа во рудникот во Сибир

Вучиќ по средбата со Путин: Добивме неверојатна цена за гасот

А1он

ВИДЕО: Несреќа во рудник во Русија, најмалку 11 загинати

Првите луѓе на руската и американската армија телефонски разговараа за тензиите околу Украина

Ана Ололовска

Русија му испрати на Либан сателитски снимки од пристаништето Бејрут пред и по експлозијата

Ана Ололовска