Силен земјотрес ја погоди Калифорнија

Од:

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди Калифорнија, јавува USGS.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Ферндајл, на околу 418 километри од Сан Франциско, на длабочина од 16,3 километри.

Засега нема извештаи за евентуална штета или жртви.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погоди Романија

А1он

Администрацијата на Бајден бара од Конгресот да одобри продажба на гранати на Израел

Катерина Ѓуровски

Вашингтон ја блокираше резолуцијата на ОН за итен прекин на огнот во Газа

Катерина Ѓуровски

САД: Полицијата уапси маж кој пукаше пред синагога

Напаѓачот од Лас Вегас, долгогодишен професор, имал листа за отстрел

Силен земјотрес во Мексико