Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Од:

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди Индонезија.

Земјотресот се случил на длабочина од 166,5 километри, во Бандското Море.

Засега нема извештаи за штети или евентуални жртви, ниту пак за предупредување за цунами.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погоди Алјаска

Силен земјотрес го погоди Нов Зеланд

Земјотрес од 2,6 степени по Рихтер во епицентралното подрачје Битола-Лерин

МНР: Двајца наши државјани кои беа во Маракеш, пристигнаа во Мадрид

ВИДЕО: Снимки од првите миниту на земјотресот во Мароко

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Разорен земјотрес го погоди Мароко, најмалку 600 загинати

Предраг Петровиќ