Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Од:

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала ја погоди провинцијата Сантијаго дел Естеро во Аргентина, соопшти денеска германскиот центар за геонауки.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 620 километри, објави Ројтерс.

Засега нема извештаи за евентуални жртви или материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Србија

Земјотресот ја погоди Србија

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Чиле

Горан Наумовски

Земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Бангладеш

Горан Наумовски

Земјотрес ја погоди областа кај Кршко во Словенија

Земјотрес ја потресе централна Италија