Силен земјотрес ја погоди Алјаска

Од:

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала во текот на ноќта ја погоди Алјаска.

Земјотресот е регистриран во 3.13 часот, 41 километар североисточно од Сенд Поинт, на длабочина од 50,6 километри, соопшти Американскиот геолошки институт.

Нема извештаи за материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Србија

Земјотресот ја погоди Србија

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Чиле

Горан Наумовски

Земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Бангладеш

Горан Наумовски

Земјотрес ја погоди областа кај Кршко во Словенија

Земјотрес ја потресе централна Италија