Силен земјотрес го погоди Хондурас

Од:

Земјотрес денеска погоди некои делови на Хондурас, јавија локалните медиуми.

dobivaj vesti na viber

Постојаната комисија за вонредни ситуации на земјата ја оцени прелиминарната јачина на земјотресот од 5,9 степени според Рихтеровата скала, пренесува Ројтерс.

Се додава дека засега нема извештаи за штети.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Во Хондурас уапсена шефица на картел за која САД нудеа пет милиони долари

Ана Ололовска

Поранешниот претседател на Хондурас пред Судот во Њујорк треба да се изјасни по обвинувањата за трговија со дрога и оружје

Ана Ололовска

ВИДЕО: По барање на САД, уапсен поранешниот претседател на Хондурас

Ана Ололовска

Си-Ен-Ен: САД побараа од Хондурас екстрадиција на поранешниот претседател Хуан Орландо Хернандез

Ана Ололовска

ВИДЕО: Голема тепачка на церемонијата на полагање заклетва во Конгресот во Хондурас

Ана Ололовска

ВИДЕО: Голем пожар уништи 200 куќи на карипски остров

Ана Ололовска