Силен земјотрес го погоди Еквадор

Од:

Силен земјотрес со интензитет од 6 по Рихтеровата скала го погоди денеска Еквадор.

Епицентарот бил на 73 км североисточно од Портовиеха. Засега нема информации за евентуални жртви или материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во струмичко

Ана Ололовска

Постигнат договор меѓу Владата на Еквадор и Индијанците

Ана Ололовска

ВИДЕО: Хаос во главниот град на Еквадор, полицијата употреби солзавец врз демонстрантите

Татјана Ташкова

Претседателот на Еквадор поради протестите се отсели од главниот град

Ана Ололовска

Околу 100 луѓе уапсени за време на протестите во Кито

Ана Ололовска

ВИДЕО: Силен земјотрес го погоди Чиле

Татјана Ташкова