Швеѓанка уапсена поради поврзаност со тероризам

Од:

На лондонскиот аеродром Гетвик е уапсена 40-годишна Швеѓанка поради сомнеж дека подготвувала терористички напад, соопшти британската полиција.

Таа е уапсена откако со летот од Италија пристигнала во Велиак Британија. Моментно се наоѓа на сослушување во полиција, а обвинение се уште не е покренато.

Британија го подигна предупредувањето за терористички напади на „сериозно“ ниво, врз основа на разузнавачки податоци.

Би можело да ве интересира

Шведска нема да ги вакцинира децата против коронавирусот

Ана Ололовска

Шведска ќе ја поддржи својата економија со 12 милијарди долари

Ана Ололовска

Во близина на Оландските Острови се насука фински крузер

Ана Ололовска

Во Шведска исчезнуваат банкнотите како платежно средство

Ана Ололовска

Запален Куранот во центарот на Стокхолм

Ана Ололовска

ВИДЕО: Силна експлозија создаде огромен пожар во Англија, евакуирани двесте лица

Горјан Грнчаровски