Шестгодишен ученик во САД застрелал наставник, директорот на училиштето добил отказ

Од:

Директор на основно училиште во американската сојузна држава Вирџинија добил отказ откако шестгодишен ученик пукал од пиштол и ранил наставник на почетокот на годината. Училишниот одбор гласаше 5 спрема 1 за отпуштање на Џорџ Паркер само неколку часа откако неговиот адвокат ја објави тужбата.

Абигејл Цвернер, 25-годишна наставничка, била пуштена од болница минатата недела откако била застрелана во градите во нејзината училница. Нејзиниот адвокат рече дека пукањето може целосно да се спречи. Полицијата се уште не соопштува никакви пријави. Еден родител чие дете било во училницата во моментот на пукањето рече дека наставничката Цвернер постапила несебично. Откако била погодена од куршум, таа им викала на децата да бегаат.

Се уште не е познато како шестгодишното момче имал пиштолот. Полицијата пријавила расправија во училница во прво одделение која резултирала со еден истрел од пиштол.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Американски напади во Сирија на групите поддржани од Ирак

Американски разорувач влегол во водите на Јужното кинеско море

Полицијата во САД идентификуваше жена која беше убиена со чекан па запалена во 1991 година

Катерина Павлова-Николовска

САД: Украина ќе ги добие нашите тенкови Абрамс до есен

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Двајца студенти повредени во пукање во Тексас

Телото пронајдено во близина на имотот на осудениот американски адвокат ќе биде ексхумирано

Ана Ололовска