Шест лица загинаа при пад на воен хеликоптер во Мексико

Од:

Пет припадници на мексиканската морнарица и инспектор на Националната комисија за шумарство загинаа при пад на воен хеликоптер.

Хеликоптерот МИ-17 се урна во централниот дел на Керетаро, каде што беше ангажиран во гаснење на шумски пожар.

Причината за несреќата сé уште не е позната, известува Ројтерс. Спасувачките екипи ги пронајдоа остатоците од хеликоптерот.

Би можело да ве интересира

Во Мексико на две лица им е дозволена употреба на кокаин во рекреативни цели

Уапсена поранешна мексиканска министерка за корупција и поткуп

Умерен земјотрес регистриран во јужниот дел на Мексико

Осум лица убиени при оружен напад во Мексико

Мексиканската полиција пронајде 19 масакрирани тела

Украдени златни монети во вредност од два милиони долари во Мексико

Татјана Ташкова