Седум загинати во тешка сообраќајна несреќа во Германија

Од:

Седум лица загинаа во судир на обиколницата кај Бад Лангенсалц во централна Германија. Несреќата се случила во саботата вечерта.

Во несреќата учествувале три возила. По верижен судир, два автомобили удриле во ограда и се запалиле. Изгореа шест лица, а загина и едно лице од третиот автомобил. Пожарникарите соопштија дека се повредени три лица.

Во несреќата учествувале три возила: БМВ, Фолксваген и Мерцедес“, велат надлежните за Билд.

Идентитетот на жртвите се уште не е познат. Според првичните информации загинале неколку млади лица.

Би можело да ве интересира

Црногорец уапсен во Германија за шверц на кокаин

(ВИДЕО) Олаф Шолц исвиркан: „Лажго, бандит“

Ана Ололовска

Германија: Тинејџер прогласен за мозочно мртов по фудбалска тепачка

Ана Ололовска

ВИДЕО: Турците во Германија ја славеа победата на Ердоган

Германија повлекува над сто владини службеници од Русија по одлуката на Москва

Брат и сестра осомничени дека со другари го организирале убиството на нивниот татко

Горан Наумовски