Се запали автобус среде Рим

Од:

Aвтобус се запали сред улица во Рим, по што возачот успеа безбедно да ги евакуира сите патници.

Во инцидентот нема повредении.

Возилото, управувано од римското претпријатие за јавен превоз ATAC, било во употреба од 2004 година.

АНСА објави дека автобусот, кој бил во служба 15 години, се запалил во претпладневните часови.

Би можело да ве интересира

Четири шумски пожари во Грција

Пожари во Албанија, Мета бара итни мерки од надлежните

Бразилската војска подготвена да ја одбрани Амазонија

Најмалку 30 исчезнати откако се запали траект во близина на Јава

Матарела им даде уште време на партиите да формираат влада

Ана Ололовска

Наполи му достави ултиматум на Икарди