Се урна небодер во Лагос, најмалку шест загинати

Од:

Најмалку шест лица загинаа при уривање на висококатница во изградба во економската престолнина на Нигерија, Лагос, јавија локалните медиуми, повикувајќи се на шефот на службата за итни случаи. Спасувачите трагаат по преживеани. Според очевидци, по уривањето на луксузната станбена зграда вчера под урнатините биле затрупани околу 100 работници.

dobivaj vesti na viber

Зградата беше една од трите кули што ги гради приватната компанија Fourscore Homes. Најевтиниот стан во зградата е продаден за 1,2 милиони долари.

Би можело да ве интересира

Нов биланс: 20 загинати при уривањето на зградата во Нигерија

А1он

Засега три жртви во урнатата 21-катница во Лагос, во која имало околу 40 работници

А1он

Во Лагос се урна зграда од 21 кат

А1он

Силен земјотрес од 6,1 на границата на Тајланд и Лагос

Ана Ололовска

Запрена потрагата по преживеани во урнатата зграда во Лагос