Се урна мал авион во Тексас, загинаа сите шест патници

Од:

Шест патници загинаа денеска кога мал авион се урна додека се подготвуваше да слета во централниот дел на Тексас, објавија американските власти.

Патнички авион се урна во 9 часот утрото по локално време, кога се приближуваше кон аеродромот Кервил, околу 110 километри северозападно од Сан Антонио, изјави портпаролот на Федералната администрација за воздухопловство (ФАА).

Авионот полета од аеродромот лоциран недалеку од Хјустон и се урна околу 10 километри северозападно од аеродромот Кервил, изјавија официјални претставници на ФАА.

Би можело да ве интересира

Пластично шише како билет за превоз во Рим

А1он

Делови од норвешки авион паѓале врз станбена населба во Рим

Татјана Ташкова

Авион на „Луфтханза“ поради технички проблеми се врати на аеродромот во Франкфурт

ВИДЕО: Нигериец скокна на крилото од авионот пред полетување

Татјана Ташкова

Авион на „Монтенегро ерлајнс“ принудно слета во Калуга, пилотот изгубил свест

Боинг 737 на руската компанија Утер принудно слета во Москва