Се урна борбен авион во Иран

Од:

Ирански борбен авион Ф14 се урна денеска во регионот Исфахан по техничка неисправност, јави државната нов инска агенција ИРНА.

dobivaj vesti na viber

Пилотот и копилотот безбедно се катапултирале и се здобиле само со полесни повреди.

Ирански воздушен борбен авион утрово имал технички дефект при слетувањето во базата Шахид Бабаи во Исфахан, пренесоа западни медиуми.

Би можело да ве интересира

Иран подготвен за размена на затвореници со САД

Ана Ололовска

ЕУ го разгледува одговорот на Техеран за обнова на договорот за иранската нуклеарна програма

Ана Ололовска

Иран на полноќ ќе се изјасни за „конечниот текст“

А1он

Иран подготвен да го прифати предложениот текст за заживување на нуклеарниот договор од 2015 година

Ана Ололовска

Иран планира да набави уште три сателити како дел од агендата на Владата

А1он

(ВИДЕО) Русија лансираше ирански сателит: „Нема да се користи за следење на Украина“

Ана Ололовска