Се урна американски хеликоптер во северниот дел на Сирија

Од:

Во северниот дел на Сирија се урна американски хеликоптер, јавија денеска сириските државни медиуми.

Сириската новинска агенција САНА јави дека хеликоптерот се урнал во село Тел Хадад во провинцијата Хасакех, а американски тенкови го затвориле пристапот до зоната.

Се уште не е позната причината за хеликоптерската несреќа, а американската армија се уште не го коментира инцидентот.

Би можело да ве интересира

Претставник на Белата куќа бил во Дамаск на тајни преговори за ослободување двајца Американци

Ана Ололовска

ХРВ бара казна за функционери од Сирија и Русија поради напади врз цивили во Сирија

Ана Ололовска

Асад: Милитанти од Сирија се борат во Нагорно-Карабах

Ана Ололовска

Ново распоредување на американски војници во Сирија

Ана Ололовска

Турско-руски разговори за Сирија и за Либија денеска и утре во Анкара

Ана Ололовска

Израел изведе воздушен напад врз Алепо, сириската ПВО уништила повеќе истрелани ракети

Ана Ололовска