Сè поголем број заразени и починати од Ковид-19 во Британија

Од:

Во последните 24 часа, во Велика Британија се потврдени 16.298 нови случаи на лица заразени со коронавирусот, што е зголемување во споредба со претходниот ден кога имаше 14.879.

Дневниот број на смртни случаи исто така е зголемен. Од последниот пресек, починале 504 лица, додека вчера имаше 414 смртни случаи.

Од почетокот на епидемијата, во Велика Британија се заразиле вкупно 1.690.432 лица од кои 60.617 починале.

Би можело да ве интересира

294 новозаразени со коронавирус во Косово, починале деветмина пациенти

Жарко Настоски

Британски пилот излезе од болница по 243 дена лекување од ковид-19

А1он

Индекс: Хрватска има повеќе умрени од коронавирусот од Кина

Ана Ололовска

Белгискиот виролог Ван Ранст ги критикува богатите земји за вакцините

Ана Ололовска

„Дер Шпигел“ го објави нацрт-планот на Меркел за уште построг локдаун до средината на февруари

Ана Ололовска

Уапсени и казнети тројца Грци- одбиле да им се направи рапид тест при влез во Грција

Ана Ололовска