Саудиска Арабија ја укинува забраната за патници од 11 земји

Од:

Саудиска Арабија ја укинува забраната за влез на граѓани од 11 земји, објави саудиската државна новинска агенција.

Забраната беше воведена за да се спречи ширењето на коронавирусот, но карантинот за туристите ќе остане во сила.

На државјаните од Обединетите Арапски Емирати, Германија, САД, Ирска, Италија, Португалија, Велика Британија, Шведска, Швајцарија, Франција и Јапонија од утре ќе им биде дозволен влез во земјата.

Би можело да ве интересира

Саудискиот гигант Арамко е цел на компјутерски напад, хакерите наводно бараат 50 милиони долари

Жарко Настоски

Саудиска Арабија сака заедно со Италија да го организира Светското првенство во 2030 година

Жарко Настоски

Саудиска Арабија ослободи две активистки за женски права

Ана Ололовска

Саудиска Арабија ќе овозможи аџилак во Мека за 60.000 свои вакцинирани верници

Ана Ололовска

Саудиска Арабија ќе организира аџилак во Мека оваа година

Иран и Саудиска Арабија ги затоплуваат односите

Ана Ололовска