Саудиска Арабија ја укинува забраната за патници од 11 земји

Од:

Саудиска Арабија ја укинува забраната за влез на граѓани од 11 земји, објави саудиската државна новинска агенција.

dobivaj vesti na viber

Забраната беше воведена за да се спречи ширењето на коронавирусот, но карантинот за туристите ќе остане во сила.

На државјаните од Обединетите Арапски Емирати, Германија, САД, Ирска, Италија, Португалија, Велика Британија, Шведска, Швајцарија, Франција и Јапонија од утре ќе им биде дозволен влез во земјата.

Би можело да ве интересира

Саудискиот престолонаследник Мохамед бин Салман именуван за премиер

Ана Ололовска

Саудиска Арабија уапси човек кој и го посвети аџилакот во Мека на Елизабета Втора

А1он

Во Саудиска Арабија запленети 46 милиони таблети амфетамин

Саудијка осудена на 45 години затвор поради користење на социјални мрежи

Ана Ололовска

Во Саудиска Арабија четворица повредени откако човек се разнесе со експлозивен појас

Ана Ололовска

Ријад: Нормализирање на односите со Израел по решавањето на палестинското прашање

Ана Ололовска