Садик Кан реизбран за градоначалник на Лондон

Од:

Лабуристичкиот пратеник Садик Кан е реизбран за градоначалник на Лондон.

Кан освои 55,2 проценти или 1,2 милиони гласови, додека конзервативниот кандидат Шон Бејли доби 44,8 проценти од гласовите.

Ова ќе биде втор мандат на Кан како градоначалник на Лондон.

Би можело да ве интересира

Судир меѓу полиција и антиваксери во Лондон

А1он

Во Лондон се продава јахта претворена во удобен дом

А1он

ВИДЕО: Гори станица од лондонското метро, имало експлозии

Жарко Настоски

Брнабиќ: Мерките против коронавирусот ќе мора да се заострат

Драма на аеродром во Лондон: Запрен авион поради киднапирано дете

Во Лондон прогласена вонредна состојба поради коронавирусот