Саакашвили депортиран во Полска

Од:

Украинската служба за гранична контрола соопшти дека лидерот на украинското Движење на новите сили бил депортиран во Полска.

dobivaj vesti na viber

– Тоа лице илегално престојуваше на територијата на Укарина и затоа согласно сите законски процедури тој беше вратен во државата од каде што пристигнал, нарушувајќи го државното законодавство, се посочува во соопштението на украинската Служба за гранична контрола.

Би можело да ве интересира

Русите освоија уште две области во Доњецк: 120 украински војници загинале при нападите

А1он

Русите се во „експрес лонец“: Украинците со нова полициска тактика „виновна“ за успехот на контраофанзивата на Киев

А1он

Украина го повикува светот: Престанете да се плашите од Русите, тие се безнадежни случаи

А1он

ВИДЕО: Руските сили нападнале повеќе цели со дронови камикази

А1он

Патрушев: НАТО воено ја помага Украина и сака борбите да ги префрли на руска територија

А1он

Руските сили гранатираа повеќе од 27 населени места во Украина

Горан Наумовски