Руското МНР апелира до Русите да не патуваат во Турција

Од:

Руското Министерство за надворешни работи денеска повторни апелираше до своите граѓани да ги откажат патувањата во Турција.

dobivaj vesti na viber

– Граѓаните на Русија не треба да патуваат во Турција поради заканите од терористички акции на територијата на таа држава, се наведува во соопштението на руското МНР.

Со тоа руското МНР само ја потврди претходната препорака упатена до граѓаните на Русија да се воздржат од патување во Турција, а на граѓаните кои се наоѓаат таму им препорачува да се вратат во татковината.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Њујорк тајмс објави снимка: „Вака Путин го играше Западот 20 години“

Ана Ололовска

Русија им забрани влез во земјата на 154 членови на британскиот парламент

Ана Ололовска

Русија ја укинува горната старосна граница за пријавување во војска

Ана Ололовска

Лајен: Русија ја користи храната како оружје, ЕУ не смее да падне во нова замка на зависност

Ана Ололовска

ВИДЕО: Русија првпат од почетокот на војната одржа заеднички воени вежби со Кина

Предраг Петровиќ

Грција ќе го плаќа рускиот гас во рубљи

Leave a Comment

11 − 9 =