Руски ракетен напад врз Одеса, има повредени

Од:

Русите доцна денеска извршија напад врз областа Одеса. Шефот на воената управа на областа Одеса, Јуриј Крук, изјави дека има повредени во ракетниот напад, пренесува Си-Ен-Ен.

„Непријателот изврши ракетен напад врз областа Одеса. Непријателските ловци СУ-35 лансираа проектили од морето. Некои проектили беа пресретнати благодарение на нашата противвоздушна одбрана. Сепак, имаше удар што резултираше со делумно оштетување на цивилна зграда Има повредени. Никој не е загинат“, рече Крук.

Објавите на социјалните мрежи укажуваат дека проектилите биле насочени кон аеродром во регионот.

Би можело да ве интересира

Пригожин не застанува со критики: „Факции во Кремљ ја уништуваат руската држава“

Ана Ололовска

Сијарто: Војната во Украина не може да се реши на бојното поле, тоа конечно треба да го сфатат сите

Ана Ололовска

Лукашенко: Направивме само една грешка, требаше да ја докрајчиме Украина пред девет години

Ана Ололовска

Две лица загинаа во гранатирањето на регионот Белгород

Ана Ололовска

Русија: Ќе се вратиме во СТАРТ доколку САД го сменат непријателскиот став

Ана Ололовска

Украинската нуклеарна централа веќе три месеци е без резервно напојување

Ана Ололовска