Руски новинар пронајден мртов во Украина

Од:

Рускиот новинар Александар Шчетинин е пронајден мртов во својот стан во Киев, соопшти украинската полиција.

Како што се наведува во соопштението, Шчетинин е пронајден мртов на балконот со прострелна рана во главата, а се претпоставува дека смртта настапила во саботата вечер.

На местото на злосторството пронајден е пиштол со соодветни куршуми, а влезната врата била заклучена.

Полицијата би можела овој случај да го прогласи за самоубиство, со оглед на тоа дека е пронајден еден мејл кој Шчетинин им го испратил на своите пријатели, а во кој говори дека размислува за самоубиство.

Би можело да ве интересира

Високо ниво на загаденост на воздухот во Киев заради пожарите околу Чернобил

А1он

Помпео со изјава за можните закани по безбедноста на екс-амбасадорот на САД во Украина

(Видео) Во Киев протести против проруските сепаратисти

А1он

Две дојави за бомби во центарот на Киев, евакуирани 1.500 луѓе

Во киевскиот храм започна црковната средба за создавање независна украинска црква

Наум Локоски

Рускиот новинар раскажа како било исценирано неговото убиство во Киев