Русија регистрираше рекордни 63.205 случаи

Од:

Во последните 24 часа во Русија се регистрирани рекордни 63.205 нови случаи на коронавирус и 679 починати, соопшти Кризниот центар за борба против коронавирусот.

dobivaj vesti na viber

Според податоците на Кризниот центар, бројот на новозаболени скокнал за 6.000, од ​​57.212 претходниот ден, пренесува Ројтерс.

Би можело да ве интересира

Вашингтон пост ја укина претплатата за читателите во Русија и Украина

А1он

Столтенберг: На Русите не им оди според планот, ќе изгубат во Украина

А1он

Русија го прекина извозот на струја за Финска

А1он

Русија и Украина се договорија за хуманитарен коридор за ранетите војници од Азовстал

А1он

Епидемијата на коронавирусот во Шангај под контрола

А1он

Косово воведе нови санкции кон Русија и Белорусија

А1он