Русија ја надмина бројката од 11 милиони ковид случаи

Од:

Во Русија денеска се регистрирани 57.212 нови случаи на коронавирус, што е зголемување во однос на петокот, кога заболеле 49.513 лица, па вкупниот број на регистрирани случаи на коронавирус од почетокот на пандемијата надмина 11 милиони, соопшти рускиот кризен штаб.

dobivaj vesti na viber

Во претходните 24 часа во Русија починале 681 пациент, а од почетокот на пандемијата починале 325.433 пациенти, јави ТАСС.

Би можело да ве интересира

Јапонија ги отвара границите, но само за „пробни“ туристички тури

Ана Ололовска

Борел: Во ЕУ се уште нема договор за шестиот пакет санкции за Русија

А1он

Руско МНР: Влезот на Шведска во НАТО и нанесува штета на европската безбедност

А1он

Во САД од Ковид-19 починале еден милион луѓе

А1он

Вашингтон пост ја укина претплатата за читателите во Русија и Украина

А1он

Столтенберг: На Русите не им оди според планот, ќе изгубат во Украина

А1он