Русија им забрани влез во земјата на 154 членови на британскиот парламент

Од:

Русија им забрани влез во земјата на 154 пратеници од Долниот дом на британскиот парламент.

dobivaj vesti na viber

Одлуката дојде како одговор на одлуката на Обединетото Кралство да ги санкционира руските официјални лица минатиот месец.

Би можело да ве интересира

Русија најави дека ќе одговори на зголемувањето на бројот на американски војници во Европа

А1он

Извозниците на нафта од Саудиска Арабија нема да го поддржат Западот да ги ограничи цените на руската нафта

А1он

ЕУ сака компромис со Москва за Калининград за да избегне уште еден конфликт

Русија: Ако не се вразуми, ќе биде болно за Литванија

Рјабков: Негативно гледаме на плановите на Шведска и на Финска за НАТО

Ана Ололовска

Косачев: Прекршување на човековите права е одбивањето на Норвешка да дозволи руски товар до Свалбард

Ана Ололовска