Русија и Украина ќе разменат по 60 заробени војници

Од:

Русија и Украина се подготвени да разменат по 60 воени заробеници, изјави прорускиот лидер на самопрогласената Народна Република Доњецк, Денис Пушилин.

Пушилин на Телеграм напиша дека денеска се случува уште една размена на заробени војници со Украина по принципот 60 за 60.

Би можело да ве интересира

Во Москва се урна хеликоптер што го користи Путин

Ана Ололовска

Русија: Украина нападна болница во Луганск

Ана Ололовска

Медведев го коментираше испраќањето тенкови: „Се зголемува можноста за конфликт со Западот“

Ана Ололовска

Украина: Русите сакаа да не измамат со тенкови на надувување, тие се издишаа

Ана Ололовска

Фон дер Лајен: Украина ја има безусловната поддршка од Унијата

Ана Ололовска

Институт за војна: Русите го цензурираат известувањето за војната

Ана Ололовска