Рохани: Иран ги остава сите врати отворени за спас на нуклеарниот договор

Од:

Иран е одлучен да „ги остави сите врати отворени“ за да се сочува нуклеарниот договор од 2015 година, изјави иранскиот претседател Хасан Рохани во телефонски разговор со францускиот колега Емануел Макрон.

– Европејците би требало да ги забрзаат своите напори за спасување на тој пакет, рекол Рохани, пренесува иранската државна телевизија.

Би можело да ве интересира

Комесарот за пензии Жан-Пол Делевој заборавил да пријави дури десет други функции

Ана Ололовска

Едно лице почина и петмина се повредени во невремето во Франција

Ана Ололовска

Голем пожар во рафинеријата на Тотал во близина на Авр

Ана Ололовска

Макрон: Пензиската реформа е „историска за земјата“

Силниот ветар во југозападна Франција остави 222.000 домови без струја

Полицајци во Париз убија маж кој им се заканувал со нож

Ана Ололовска