Рохани: Иран ги остава сите врати отворени за спас на нуклеарниот договор

Од:

Иран е одлучен да „ги остави сите врати отворени“ за да се сочува нуклеарниот договор од 2015 година, изјави иранскиот претседател Хасан Рохани во телефонски разговор со францускиот колега Емануел Макрон.

– Европејците би требало да ги забрзаат своите напори за спасување на тој пакет, рекол Рохани, пренесува иранската државна телевизија.

Би можело да ве интересира

Французи како сувенир земале 40 килограми песок од Сардинија, им се закануваат шест години затвор

Татјана Ташкова

Џонсон: Ќе бидеме подготвени за напуштање на ЕУ со или без договор

Француско семејство поднесе тужба откако не доби одговор за раѓање на бебиња со малформации

Ана Ололовска

Француските студентски организации загрижени поради растот на студентските трошоци

Ана Ололовска

Зголемен бројот на самоубиства во француската полиција

Ана Ололовска

Иран ги предупреди САД да не се обидуваат повторно да го запленат танкерот

Ана Ололовска