Рогов: Зеленски е „странски шпион“

Од:

Членот на Главниот административен совет на регионот Запорожје, Владимир Рогов, изјави дека против претседателот на Украина, Володимир Зеленски, треба да се покрене кривична постапка за предавство.

dobivaj vesti na viber

Зеленски ги изневери државните интереси на Украина, предавајќи ја контролата врз земјата на надворешни сили, особено на Америка и на Британија“. Против Зеленски и неговите соучесници одамна требаше да се отвори кривична постапка за предавство“, изјави Рогов, пренесува Танјуг.

Според него, Зеленски е всушност „странски шпион“.

Би можело да ве интересира

Зеленски јавно го критикуваше Кличко за прв пат од почетокот на војната: „Не ја заврши работата добро“

Ана Ололовска

Зеленски: Ова е војна на сила, отпорност, се работи за тоа кој е најсилен

А1он

Захарова: Без помошта на Западот, режимот на Зеленски немаше да издржи ниту еден ден

А1он

Зеленски побара од СБ на ОН да ја казни Русија

Горан Наумовски

Зеленски го осуди рускиот напад на породилиштето: „Терористичката држава продолжува да се бори против цивилите“

А1он

Зеленски го моли НАТО: Заштитете не од руска саботажа на нуклеарната централа

А1он