Резников: Над 66.200 Украинци се вратија од странство за да се борат против ордата

Од:

Украинскиот министер за одбрана Олексиј Резников денеска изјави дека 66.224 Украинци се вратиле од странство за да се приклучат во борбата против руската инвазија, јавија британските медиуми.

„Толку многу мажи се вратија од странство до овој момент за да ја бранат својата земја од ордата. Ова се уште 12 борбени и мотивирани бригади! Украинци, ние сме непобедливи“, напиша Резников во постот на интернет.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Зеленски објави важна вест: Утре..

Каква е реалната ситуација на терен: За Украинците отчукува часовникот, нема големи шанси за пробив

Цените на нафтата паѓаат, Русија и Саудиска Арабија планираат да ја зголемат понудата

Русија: Уапсивме човек од Крим кој и даваше информации на Украина

(ВИДЕО) Путин се сретна со поранешниот командант на „Вагнер“: „Од сега па натаму работи за мене“

Украински дрон погоди руска електрана