Рекорден број на заразени во Франција

Од:

Во Франција вчера се регистрирани рекордни 32.427 новозаразени со коронавирусот, соопшти француското Министерство за здравство.

Од последниот пресек починале уште 90 лица.

Од почетокот на пандемијата во Франција се заразиле вкупно 867.197 лица, а 33.392 починале.

Би можело да ве интересира

Сè поголем број заразени и починати од Ковид-19 во Британија

Жарко Настоски

Разбиена мрежа за шверц на тутун и проституција меѓу Бугарија и Франција

Жарко Настоски

Албанија: 800 заразени и 18 починати од Ковид-19

Жарко Настоски

Нов „вештачки“ земјотрес со јачина од 3,5 степени регистриран на периферијата на Стразбур

Жарко Настоски

ВИДЕО: Заштитна маска од бело злато и дијаманти се продава во Русија

Жарко Настоски

Писма со закани до експертите за Ковид-19 во Холандија

Жарко Настоски