Речиси половина од Киев нема вода

Од:

Четириесет отсто од жителите на Киев останаа без вода, објави вечерва градоначалникот Виталиј Кличко.

„Од овој час без струја се 270.000 станови во главниот град, а без вода 40 отсто од потрошувачите“, рече Кличко.

Би можело да ве интересира

Руски ракетен напад врз Одеса, има повредени

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стрелков: Го советувам Путин да замолчи и да не ја отвора устата

Ана Ололовска

Русија бара работници за изградба на утврдувања на Крим – дневница до 90 долари

Путин: Британија најави испраќање тенкови и гранати со осиромашен ураниум, ако тоа се случи, ќе одговориме

Ана Ололовска

Шојгу: Можен е нуклеарен судир меѓу Русија и Западот

Ана Ололовска

САД: Украина ќе ги добие нашите тенкови Абрамс до есен

Ана Ололовска