Ракетирана американска база, има загинати

Од:

Најмалку пет лица загинале во ракетен напад врз американска воена база во Сирија. Сириската државна телевизија објави дека нападот се случил на 1 јануари, а биле повредени 20 лица.

dobivaj vesti na viber

Според „Спутник“, нападнат е автобус со војници.

Според последните информации, нападот го извршиле припадници на Исламската држава.

Новинската агенција САНА наведува дека биле убиени припадници на сириската армија.

Би можело да ве интересира

Пентагон: САД го уништија своето последно хемиско оружје

Ана Ололовска

Ковид-19 се шири во САД, но хоспитализациите се намалени

Ана Ололовска

САД го осудија можното воведување смртна казна против продемократските и антивоени активисти во Белорусија

Ана Ололовска

САД повторно ја отворија Амбасадата во Киев

Ана Ололовска

Ќерката на американскиот претседател позитивна на коронавирусот

Ана Ололовска

Стејт департмент: САД го поздравуваат зачленувањето на Финска и Шведска во НАТО

Ана Ололовска