Ракетен напад врз ирачката база Таџи

Од:

Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас.

Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници.

Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално жртви.

Би можело да ве интересира

Проектили паднаа во близина на Амбасадата на САД во Багдад

Ана Ололовска

Во новите судири во Багдад најмалку 14 повредени

Ана Ололовска

Ватикан го повика ирачкиот претседател да ги заштити христијаните во таа земја

Ана Ололовска

Тројца Французи и еден Ирачанец се водат за исчезнати во Багдад

Ана Ололовска

Ирачките демонстранти бараат повлекување на американските трупи

Горјан Грнчаровски

Во Ирак масовни протести против американските војници во земјата

Ана Ололовска