Ракетен напад врз ирачката база Таџи

Од:

Ирачката воена база Таџи беше мета на ракетен напад, јави телевизијата Хадас.

Во базата Таџи, која се наоѓа северно од Багдад, стационирани се и американски војници.

Засега нема детали кој го извел нападот, ниту дали има евентуално жртви.

Би можело да ве интересира

Багдад: Турски дрон гаѓал ирачко возило, убиени три лица

А1он

Две ракети го погодиле аеродромот во Багдад

Ана Ололовска

Двајца демонстранти во Багдад загинаа во судири со полицијата

Ана Ололовска

Повеќе експлозии одекнаа во воена база во предградие на Багдад

Ана Ололовска

Во Ирак убиен познатиот политички аналитичар Хишам ал Хашеми

Ана Ололовска

Во Ирак пронајдена масовна гробница со повеќе од 100 тела

Ана Ололовска