Работник во САД откако добил отказ убил пет луѓе и ранил шест полицајци

Од:

Намјалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис.

-Напаѓачот е убиен, соопшти полицијата.

Според портпарол на полицијата, напаѓачот бил Гери Мартин (45), вработен во тој индустриски комплекс. Мартин добил отказ од работа во текот на вчерашниот ден, а во комплексот работел 15 години.

Би можело да ве интересира

Путин со инструкции за соодветен одговор на САД

Ана Ололовска

Нема обвиненија против Усеини за тепачките, Обвинителството не знае за нападот врз Илјази

Сандерс го претстави „Green New Deal”, планот за борба против климатските промени

Ана Ололовска

Ри Џонг-хо: Подготвени сме за дијалог, но и за конфронтации со САД

Ана Ололовска

САД до Турција: Рокот за продажба на „Патриот“ измина

Ана Ололовска

Силен град уби повеќе од 11 илјади птици во Монтана

Ана Ололовска