Путин: Се уште не сум одлучил дали да се кандидирам за нов мандат

Од:

Рускиот претседател Владимир Путин рече дека се уште не одлучил дали да се кандидира за нов мандат на чело на Руската Федерација на изборите во 2024 година.

– Да, Уставот на Русија ми дозволува да се кандидирам за следниот мандат, но се уште не сум одлучил ништо за мојата кандидатура, рече Путин одговарајќи на новинарско прашање на Си -Ен -Би -Си, на крајот од пленарната сесија на форумот на Руската недела на енергетиката.

Би можело да ве интересира

Бајден најави разговори со Путин и Зеленски за смирување на тензиите меѓу двете земји

Ана Ололовска

Вучиќ по средбата со Путин: Добивме неверојатна цена за гасот

А1он

Раиси и Путин разговараа за соработката меѓу Иран и Русија

А1он

Путин: Русија нема никаква врска со мигрантската криза на границата меѓу Полска и Белорусија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тензично на полската граница, мигрантите сечат дрвја за да ја пробијат оградата, реагираше и Путин

А1он

Путин: Температурата во Русија расте два и пол пати побрзо од светскиот просек

А1он