Путин им забрани на руските авиокомпании да летаат до Грузија

Од:

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет со кој се забранува руски авиокомпании да пренесуваат руски државјани во Грузија.

Наредбата стапува на сила на 8 јули. Одлуката доаѓа по анти-владините протести во Тбилиси каде беа извикувани антируски пароли.

Би можело да ве интересира

Русија го прекина железничкиот сообраќај со Кина

Русија воведува обврзни медицински уверенија за странци

Ана Ололовска

Ердоган ја обвини Русија дека не ги почитува договорите за Идлиб

Ана Ололовска

Кремљ го разгледува „договорот на векот“ на Трамп

Ана Ололовска

ЕУ ќе стави на црна листа неколку руски службеници во врска со изборите на Крим

Ана Ололовска

Путин не добил покана да учествува на одбележувањето 75 години од ослободувањето на Аушвиц

Ана Ололовска