Путин им забрани на руските авиокомпании да летаат до Грузија

Од:

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет со кој се забранува руски авиокомпании да пренесуваат руски државјани во Грузија.

Наредбата стапува на сила на 8 јули. Одлуката доаѓа по анти-владините протести во Тбилиси каде беа извикувани антируски пароли.

Би можело да ве интересира

Путин: Ердоган ги објасни целите на операцијата во Сирија, Турција го продолжи прекинот на огнот

Петмина загинати во престрелка на фарма во Ростовската област

Путин: Ситуацијата во Сирија е критична

Ана Ололовска

Горбачов: Крајот на Студената војна беше заедничка победа, но Западот ја приграби за себе

Ана Ололовска

Путин и Макрон разговараа за Сирија и Украина

Путин ги отстранува критичарите од Советот за правата на човекот

Татјана Ташкова