Путин ги посети руските војници ранети во Украина

Од:

Претседателот на Русија, Владимир Путин ги посети повредените војници од боиштата во Украина сметени во воената клиничка болница Мандрик во Москва.

Ова е прв настан од ваков тип откако Русија ја почна инвацијата. Путин ги нарече ранетите војници херои. Испрати и неколку други пораки, пред се во однос на економската криза.

Како што пренесуваат агенциите, Путин рекол дека „воената операција“ во Украина не е единствената причина за економската криза во Русија.

Би можело да ве интересира

Путин првпат од почетокот на војната патува надвор од Русија

ВИДЕО: Светските лидери го исмеваа Путин

Катерина Павлова-Николовска

Големи промени во командата на руската војска

Катерина Павлова-Николовска

„Затоа Путин седи на долга маса“: Оваа фотографија на Зеленски и Макрон е хит на интернет

Предраг Петровиќ

Шолц: Путин се обидува да ја подели Европа

Ана Ололовска

Песков не го коментира можното посредување на Меркел