Пукање пред училиште во Питсбург: Ученик уби друг ученик, часовите прекинати

Од:

Американските власти соопштија дека ученик застрела уште еден ученик пред училиште во Питсбург.

Осомничениот бил фатен набргу по обидот да побегне, пренесува АП.

Возраста на ученикот не е соопштена, а не се знае ни што му претходело на пукањето.

Би можело да ве интересира

Поранешен американски шпион: Време е да се каже вистината за НЛО

Ана Ололовска

ВИДЕО: Две лица загинаа во пад на мал авион во Америка

Ана Ололовска

Напад со нож во Кливленд, ранети тројца полицајци

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Бајден: Америка го доби она што и требаше, спречивме економски колапс

Ана Ололовска

Уапсен за убиство– одреден му е притвор, но за да не се компромитира истрагата деталите се во тајност

80 години затвор за тинејџер кој си ги уби мајката и сестрата