Пукање на колеџ во Северна Каролина, напаѓачите се во бегство

Од:

Оружен инцидент се случи денеска во Северна Каролина во Техничкиот колеџ Форсајт. Полицијата го истражува инцидентот, соопштија властите.

– Во тек е пукање. Полицијата е на терен. Кампусот е затворен. Сите студенти се безбедни, како и наставниците и вработените – соопштија од колеџот.

Полицијата на Винстон-Салем објави на Твитер дека „доби пријава за пукање во главниот кампус на колеџот“.

– Нашите полицајци се на лице место и помагаат. Информациите ќе бидат обезбедени веднаш штом ќе ги имаме. Двајца осомничени машки лица се во бегство и по нив се трага, информираат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Мајк Пенс се кандидира за претседател на САД, ќе се бори против Трамп

Поранешен американски шпион: Време е да се каже вистината за НЛО

Ана Ололовска

ВИДЕО: Две лица загинаа во пад на мал авион во Америка

Ана Ололовска

Напад со нож во Кливленд, ранети тројца полицајци

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Бајден: Америка го доби она што и требаше, спречивме економски колапс

Ана Ололовска

80 години затвор за тинејџер кој си ги уби мајката и сестрата