Први три случаи на коронавирус во Маурициус

Од:

Маурициус ги потврди првите три случи на коронавирус, соопшти денеска владата на оваа островска земја во Индиски океан.

dobivaj vesti na viber

„Станува збор за државјани на Маурициус кои неодамна се вратиле на островот, на возраст од 21, 25 и 59 години“, се наведува во соопштението на владата, објавено на нејзиниот сајт, пренесуваат британските медиуми.

Оттаму се прецизира дека двајца од заразените работеле на крузер, додека третиот дошол од Велика Британија.

Би можело да ве интересира

Во Израел се зголемува бројот на пациенти кои по третпат се заразени со Ковид-19

Ана Ололовска

На Миконос позитивни 64 отсто од тестираните

Ана Ололовска

Кипар ја враќа задолжителната маска на затворено

Горан Наумовски

Во Албанија почна да се аплицира и четврта доза од вакцината против Ковид-19

Горан Наумовски

Заутис: Веројатно го достигнуваме пикот и очекуваме намалување на заразените со Ковид-19

Горан Наумовски

Милиони Кинези во карантин поради новите случаи на коронавирус

Катерина Павлова-Николовска