Провалник се заглавил, па повикал полиција да го спаси

Од:

Полицијата од местото Радовљица во северозападна Словенија добила телефонски повик во ноќните часови да помогне на маж чија нога се заглавила на влезната врата од куќа, но необичнаѕа незгода на крајот се завршила со кривична пријава поради провала.

– Повикот за помош веднаш го проверивме и пред објектот најдовме маж кому вратата му ја блокираше ногата. Утврдивме дека се работи за провала, осомничениот го приведовме и го известивме обвинителството, соопшти денеска Полициската управа Крањ.

Полицијата утврди дека несреќниот провалник најнапред ја прескокнал жичаната ограда, а потоа се обидел да влезе во празната куќа така што ногата ја подметнал во насилно подотворената влезна врата.

Би можело да ве интересира

Австралија не се наоѓа таму каде што сите мислат

Емир Латифовиќ

Дали животните можат да предвидат земјотрес?

Емир Латифовиќ

Сопственикот на „Зара“ Амансио Ортега го симна Бил Гејтс од тронот како најбогат човек на светот

Емир Латифовиќ

218 години од првиот скок со падобран

Емир Латифовиќ

Петнаесет работи кои ги предвиде Бил Гејтс во 1999 година

Емир Латифовиќ

На денешен ден

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

1 × three =