Пропагандистот на Путин бесен: Бомбардирајте ја Германија, нивните територии се сега наша цел

Од:

Германскиот канцелар Олаф Шолц се согласи да ја снабдува Украина со главните борбени тенкови Леопард 2.

Исто така, се очекува Американците наскоро да потврдат дека се подготвени да започнат процес за испраќање на десетици тенкови М1 Абрамс во Украина.

Кога ја слушнаа оваа вест, руските државни медиуми збеснаа, особено пропагандистот и воинот во Кремљ, Владимир Соловјов, познат и како гласот на Путин, кој го повика Кремљ да одговори со бомбардирање на Германија.

Френсис Скар, кој известува од руската државна телевизија за Би-Би-Си, објави видео од говорот на Соловјов на социјалните мрежи.

Соловиев изјави дека народот на Германија мора да знае „какви нови нацистички лидери создадоа и доведоа на власт“.

„Време е да испратиме јасна порака до Германците дека заради испраќање тенкови во Украина, нивните територии и воени бази станаа наша цел. Шолц и Бербок ќе останат во историјата како идиоти кои создале уништена зона надвор од нивната земја. Осум години ги поддржувавте нацистите во Донбас, осум години лажевте од устата на вашата Меркел“, рече Соловјов.

На крајот, Соловјов им рекол на Германците: „Вие европски нацистички ѓубриња!

Би можело да ве интересира

Околу 70 украински војници се предале на ДНР во последните две недели

Маж во Хамбург уби човек, а потоа се самоуби

Русите тврдат дека зазеле голема фабрика во Бахмут

Најмоќното руско оружје е на фронтот: Невозможно е да се преживее „солнцепек“

Русите признаа: Го загубивме воениот брод „Саратов“

(ВИДЕО) Протести за климата во Германија, активисти ги блокираа мостовите во Хамбург