Пронајдени човечки остатоци во чанта оставена пред куќа во Даблин

Од:

Ирската полиција истражува наводно брутално убиство, откако добила дојава дека се пронајдени човечки остатоци во чанта оставена пред куќа во северниот дел на Даблин.

Првичните информации покажуваат дека се откриени остатоци од отсечени екстремитети – две раце и нога.

Полицијата ја блокирала областа. Приоритет ќе биде да се идентификува жртвата откако ќе се земат примероци од ДНК и да се разгледа списокот на исчезнати лица во Ирска.

Северниот дел на Даблин е една од областите во Европа каде криминалот е на високо ниво. Причина за тоа е борбата меѓу наркогрупите, поради што е зголемено полициското присуство.

Би можело да ве интересира

Целата ирска Влада e во изолација откако настинал министерот за здравство

Жарко Настоски

Мекгинис е нова ирска еврокомесарка за финансиски услуги, Домбровскис ја презема трговијата

А1он

Оставка на ирскиот министер Дара Калири-ги прекршил вонредните мерки против коронавирусот

Ана Ололовска

Рекорден број новозаразени во Ирска за еден ден

Ана Ололовска

„Амазон“ најави нови илјада работни места во Ирска

Ана Ололовска

„Рајанер“ има 95 отсто помали приходи во однос на минатата година

Ана Ололовска